מאמני כושר: חוויתם תאונת עבודה? פנו לעורך דין

תאונת עבודה יכולה לקרות בכל סוג של עבודה, אך כאשר עוסקים בספורט, הסבירות די גבוהה. אז האם המקרה שלכם עשוי להיחשב כתאונת עבודה, מי יכול להעניק פיצויים, כיצד ניתן להשיג את הפיצוי המרבי, האם נכון לתבוע גם את הביטוח של מקום העבודה, האם ניתן להימנע מפנייה לעו"ד, כמה פיצויים עשויים לקבל ועוד מגוון תשובות חשובות בנושא שמעסיק לא מעט עובדים שכירים ועצמאיים. חושבים שעברתם תאונת עבודה? המידע הבא יעשה לכם סדר!

מקרים קלאסיים לצד מקרים מורכבים

בעיקרון תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שנגרמה במהלך ובעקבות העבודה. מכאן שייתכן שמדובר בתאונת דרכים שהתרחשה בדרך לעבודה, מעידה לא טובה במקום העבודה, פגיעה שקרתה במהלך פגישת עבודה מחוץ לאולם האימונים וכדומה. אי לכך, כפי שניתן להתחיל להבין, יש מקרים שיותר קל לקבוע לגביהם שהם קשורים לאופי העבודה, כמו למשל שבירת רגל בעת אימון, ומנגד יש מקרים שבהם יותר קשה להכריע לדוגמה כמו תאונת דרכים בעת חזרה מהאימון הביתה. מכאן שאם מתלבטים וגם אם בטוחים, בהחלט כדאי לפנות לעורך דין תאונות עבודה ולבדוק איתו את האופציות שלכם.

תרומתו של עו"ד ייעודי

חשוב לציין שעורך דין תאונות עבודה אינו רק יודע לבחון כל מקרה לגופו ולקבוע האם יש טעם להגיש תביעה, אלא גם כאשר מדובר במקרה קלאסי של תאונת עבודה הוא עשוי להתגלות כדמות מפתח שכדאי להיעזר בה. עורך דין יידע לבחון את הקשר הסיבתי שבין המצב הגופני למקום העבודה, יידע להנחות כיצד להתנהל מול הוועדות השונות, יידע להנחות אלו מסמכים להשיג, ואף יידע להכווין לאיזה סכום כספי רצוי לכוון, כך שהפיצוי יהיה מרבי. מכאן שגם אם מדובר בהוצאה, עדיין יש לקחת בחשבון שמדובר בהוצאה מניבה – בהוצאה רווחית.

מאמני כושר: חוויתם תאונת עבודה? פנו לעורך דין

נפגעתם? כך מתנהלים!

מיד לאחר שעוברים תאונה ומקבלים סיוע רפואי, רצוי לעשות כמה צעדים מסייעים. יש לתעד את סך פרטי המקרה, ואם ניתן גם לצלם. זה כולל צילום של מקום הזירה וזה כולל לקחת פרטי התקשרות של עדים. במקביל, יש לפנות לחדר מיון, גם אם חושבים שהכול בסדר. מדוע? כדי שאם לאחר כמה שעות (או ימים) פתאום המצב מידרדר (כך שמחליטים להגיש תביעה), זוכים להוכיח שהמצב היה חמור כבר מההתחלה. פה נציין שבעת בדיקה רפואית יש לציין שמדובר בתאונת עבודה, גם אם רק הייתם בדרך למקום העבודה. ביצעתם כל זאת? עתה יש למלא טופס ב"ל 250, ואם אתם עצמאיים, יש למלא טופס 283. מה עוד? בעת קבלת טיפולים רפואיים יש להגיש את טופס 250, וזאת כדי להשיג אישורי מחלה.

דגשים חשובים

בהנחה וחושבים שמדובר בתאונת עבודה, יש לציין זאת בפני הגורם המשטרתי, ואף מוטב לצלם את התיעוד המשטרתי באמצעות הנייד הפרטי. כמו כן, לאורך התקופה יש לאסוף כל תיעוד שנוגע לטיפול רפואי, כולל הבחנות מקצועיות, מרשמים והוצאות כספיות. מה עוד ראוי לדעת? שניתן להגיש תביעה עד כשנה מיום האירוע ושדמי הפיצוי מחושבים בהתאם לנוסחה הבאה: סך השכר בשלושת החודשים האחרונים, חלקי 90 יום וכפול 75%. כמו כן, ייתכן שגם מגיעים לכם מענקים ואף קצבת נכות. מרגישים שהולכים לאיבוד? עורך דין יסייע להפיק את המרב ובמקביל קיימים ארגונים מכווינים – מוטב לקבל סיוע מקצועי.

את מי ניתן לתבוע?

חשוב לדעת שבעת תאונת עבודה ניתן לתבוע את ביטוח לאומי, אך לא רק אותו. בין היתר ייתכן שניתן לתבוע גם את הביטוח של מקום העבודה (אל תרגישו לא בנוח) ואם מדובר בתאונת דרכים, ייתכן שגם ניתן להשיג פיצוי מהנהג הפוגע, אם כי לא ניתן לקבל גם וגם, אלא יש כללים ברורים. שוב חשים מבולבלים? שוב נציין שעו"ד יסייע לעשות סדר!

נגישות