ריצה בגשם: כך תדבקו במטרה וגם תשמרו על הבריאות

ריצה בגשם

החורף כבר כאן, הטמפרטורות יורדות, הגשמים מתחזקים ומחשיך מוקדם. האם זוהי סיבה להסתגר בבית ולהפסיק להתאמן? אנו סבורים שלא. למעשה, רבים רואים בעונת החורף הזדמנות פז להיכנס לכושר ולהכין את גופם לקיץ. אז אם אתם רוצים להמשיך בשגרת האימונים שלכם, שחלק ממנה היא ריצה, ריכזנו עבורכם במאמר זה מספר טיפים בנושא.

ראשית – למה לרוץ בכלל?

ריצה בחוץ ביום נעים או ריצה בגשם (וכאן מאמר שמפרט עוד על הנושא החשוב) היא דבר חשוב ורצוי להקפיד על כך, כחלק משגרת אימונים נכונה ומאוזנת לצד תזונה נכונה. כאן המקום לציין שבכל צעד שלכם בנוגע לבניית תוכנית אימונים או תוכניות תזונה יש להתייעץ עם איש מקצוע וכן תזונאי. הם ייתנו לכם את כל המידע הדרוש וכך תוכלו לעשות דברים נכון ולשמור על הבריאות שלכם, ולהגיע לתוצאות הרצויות שלכם.

אז כעת נעבור לשאלה למה כדאי לכם לרוץ? ובכן לריצה יש מספר יתרונות בריאותיים, גופניים ומנטליים. כך למשל לאחר ריצה מצב הרוח שלכם ישתפר ויעלה, תישנו טוב יותר בלילה (כאשר רצים מספר שעות לפני השינה ולא בסמוך לה), תישארו אנרגטיים יותר, ובטווח הארוך תוכלו לרדת במשקל (בהתייעצות עם מאמן), תיראו טוב יותר וכן מערכות הגוף שלכם יעבדו טוב יותר.

טיפים לריצה בגשם

אז כפי שציינו לעיל, החורף והגשם לא יעצרו אתכם מלרוץ ולשמור על הכושר. נכון, לרוץ בגשם ולהתאמן באופן כללי בחורף יכולים להיות מאתגרים יותר לאנשים רבים, מהסיבה למשל שקשה לצאת מהשמיכה החמה ומהחדר הנעים. גם הימים הקצרים נותנים תחושה שהיום מסתיים מוקדם. אז לאחר שקיבלתם החלטה לרוץ ובמידה שיורד גשם בחוץ, תוכלו להיעזר בטיפים הבאים כדי להיערך למאורע:

ביגוד

אחד הדברים החשובים שיש להביא בחשבון לפני ריצה בגשם הוא נושא הביגוד. באופן כללי, רצוי לא ללבוש בגדים חמים מדי או מסורבלים בזמן הריצה בגשם, על אף שנראה שקר ושזה יעזור לכם לשמור על חום גוף. אך חשוב שתדעו כי זמן קצר לאחר שתתחילו לרוץ טמפרטורות הגוף שלכם יעלו ותתחילו להזיע, ולכן חשוב ללבוש משהו מאוורר כדי שהזיעה תתנדף. על כן, תוכלו ללבוש חולצה ומכנסיים קצרים או ארוכים אך דקים. רצוי שזה יהיה ביגוד ריצה שמנדף זיעה, כדי שהוא יוכל להתייבש במהירות מהרטיבות מהגשם. אם ממש קר לכם, תוכלו לצאת בג'קט קליל ולהסיר אותו במידת הצורך.

להגן על הטלפון

משום שיורד גשם והכול מתרטב, חשוב להגן על הטלפון הסלולרי שלכם או על נגן המוזיקה, אם אתם לוקחים איתכם. אפשר להגן עליהם ע"י כך שתשימו אותם בתוך נרתיק דוחה מים שניתן לחבר אותו לגוף, או בחגורת ספורט למשל, כאשר הם מאוחסנים בתוך שקית ניילון.

חימום טוב

חשוב לבצע חימום נכון לשרירים ולמפרקים – גם בחורף. על כן, לפני שאתם יוצאים החוצה לגשם ולקור, תבצעו אימון מתיחות וחימום טוב לכל הגוף. קחו את הזמן בנושא הזה, משום שמדובר בחלק משמעותי למדי מאימון הריצה.

לסיכום

במאמר זה הצגנו עבורכם מספר טיפים שימושיים לפני הריצה שלכם בגשם. אין לראות במידע שהוצג התחייבות או תחליף לייעוץ מקצועי או רפואי מכל סוג שהוא. אנו מאחלים לכם ריצה מהנה ובהצלחה!

נגישות