למה מאמני כושר צריכים רואה חשבון?

מחזיקים מכון כושר משלכם ועוזרים לאנשים לממש את הפוטנציאל הגופני שלהם? מעבירים סדנאות פילאטיס ואימונים בחוץ? מובילים קבוצת כושר קרבי לבני נוער לפני הגיוס? ובכן – האמת היא שזה ממש לא משנה איזה סוג של מדריכי כושר אתם, כנראה שלב העבודה שלכם קשור באימון, בגיוס הלקוחות ובשכלול הטכניקות שלכם, מה שהרבה פעמים לא משאיר פנאי וזמן לעסוק בעניינים הטכניים החשובים, שאחד מהם הוא כל נושא ההתנהלות הכספית והדיווח על הכנסות והוצאות מול הרשויות השונות. בדיוק בגלל זה חשוב להיעזר באנשי מקצועי מתאימים שיוכלו לתת מענה, וכשמדובר על העניין הכספי, אין ספק שאיש המקצוע החשוב ביותר הוא רואה החשבון. אנו רוצים להסביר מדוע מדובר על איש מקצוע כל כך חשוב, מתי כדאי לפנות אליו וכמה פחות או יותר עולים השירותים שהוא מציע, אבל קודם כל – כך תמצאו רואה חשבון מתאים עבורכם.

איך למצוא רואה חשבון שמתאים לי?

ובכן, כפי שתגלו מהר מאד, יש הרבה משרדים והרבה רואי חשבון ויועצי מס שמציעים שירותים שונים, ולהשוות בין כולם באופן עצמאי זו מלאכה בהחלט לא פשוטה שלמען האמת לא ממש כדאי להיכנס אליה מלכתחילה. אז במקום לעשות את זה בעצמנו, אפשר להשוות בין רואי חשבון מומלצים באתר yes please, שם תמצאו עליהם הרבה מידע רלוונטי וחשוב, תוכלו לראות מה הם מציעים ומה אומרים עליהם לקוחות ואפילו תוכלו לקבל תמונה כללית של התעריפים שהם גובים.

מדוע רואה חשבון זה איש מקצוע שמדריכי כושר חייבים?

קודם כל צריך להבין שכן, החוק מתיר לכל בעל עסק לבצע בעצמו את הדיווחים והתשלומים השונים למע״מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, ובהגדרה אנחנו לא חייבים להיעזר ברואה חשבון או יועץ מס שיעשה זאת עבורנו. אז מה הבעיה? פשוט מדווחים על הוצאות והכנסות, ושלום על ישראל, לא? ממש לא.

המלאכה הזו היא הרבה יותר מורכבת ממה שאתם יכולים לחשוב. צריך לאסוף את ההכנסות בצורה מדויקת, לאסוף, לתייק ולשלוח גם את ההוצאות, לדאוג לתשלום מקדמות במידת הצורך למס הכנסה וביטוח לאומי, להקפיד על תשלום מע״מ בתאריך הידוע ללא עיכובים (אחרת אנחנו מדברים על קנסות פיגורים), להיות עם היד על הדופק באשר לבקשות שונות כמו בקשה להצהרת הון וכן הלאה. רואה חשבון טוב ידאג לנו לדברים הבאים:

הכול קורה בזמן: אין עיכובים או חלילה פיגורים בתשלומים שיביאו לקנסות מיותרים.

הכול מסודר: שום בקשה או דרישה לא נופלת בין הכיסאות, הגופים השונים מכירים אותנו ואנו צוברים מוניטין של עסק מסודר.

חיסכון כספי: בסופו של דבר, רואה חשבון טוב יכול לנצל את החוקים והכללים לטובתנו לתשלום מס מופחת, ומובן הזה מדובר בהשקעה לטווח ארוך.

אז כן, השירותים הללו מעולים לכל בעל עסק שחשוב לו להתעסק אך ורק בלב העבודה ולא בחלקים הטכניים, אך הוא קריטי למדי עבור מאמני כושר שבאמת אין להם פנאי לרוב להתעסק בנושאים בירוקרטיים.

למה מאמני כושר צריכים רואה חשבון?

מתי כדאי לפנות אל רואה חשבון?

ובכן, אם כבר פתחתם בעצמכם תיק עוסק והתחלתם לעבוד, אפשר לקחת כמה חודשים לפני שתפנו אליו, אך מומלץ לעשות זאת בהקדם ולפני שהשנה האזרחית הנוכחית מגיעה לקיצה. המחירים משתנים בהתאם לסוג העבודה שלכם, סוג העוסק ועוד פרמטרים רבים, אך בסופו של דבר חשוב לשים שרואה חשבון טוב הוא כזה שחוסך לכם כסף, והתשלום אליו הוא בגדר השקעה ולא הוצאה מיותרת. על כן חפשו רואה חשבון טוב ואל תתפשרו בנושא הזה. בהצלחה!

נגישות