בעלי חדרי כושר – יש במכון נזילה? – אתם צריכים זיפות גגות

יש לכם נזילה בחדר הכושר? אתם צריכים להזמין זיפות גגות. במאמר הבא נסביר מה זה זיפות גגות, למה כדאי לכם לזפת את הגג של המכון וכמה זה עולה.

מה זה זיפות גגות?

זיפות גגות היא שיטה לאיטום גג כנגד חדירה של מים. השיטה הזו מיועדת במיוחד לגגות עמוסים שיש עליהם המון דודי שמש, מנועים של מזגנים, צנרות וחפצים נוספים אחרים שיכולים להפריע ביישום שיטות איטום אחרות על הגג. במהלך העבודה בעל המקצוע ימרח על הגג זפת חמה שמתקשה והופכת לשכבת איטום קשיחה שעמידה במים. מומלץ לבצע זיפות גגות באביב ולא לחכות לחורף ולנזילות שיבואו. על מנת לחזק את העמידות של הזפת על הגג, ניתן ליישם אותה בשתי שיטות. השיטה הראשונה היא מריחה של שכבת זפת עליה והלבנה שלה באמצעות סיד על מנת לבודד אותה מהשמש. השיטה השנייה היא מריחת שתי שכבות שבניהן יש רשת אינטרגלס ושכבת הלבנה. זה לא משנה באיזו שיטה תבחרו, עליכם לדעת שאסור להשאיר את הזפת חשופה לשמש כי אז האיטום לא יהיה יעיל.

למה כדאי לכם לזפת את הגג במכון הכושר?

בניגוד לשיטות איטום אחרות, כמו יריעות ביטומניות, הזיפות נחשב לזול יותר. אנחנו בטוחים שיש לכם לא מעט הוצאות ואם אתם מחפשים את הדרך לחסוך בעלויות, אין ספק שזיפות היא האופציה הטובה עבורכם. עם זאת, עליכם לזכור שגם התחזוקה של הזפת עולה כסף. כל כמה שנים תצטרכו לסייד את הגג כדי לבודד את הזפת מהשמש וגם לזה יש עלויות.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לזפת את הגג כי הזיפות נחשב עדיין לשיטה יעילה מאוד שתעניק לכם כמה חורפים שקטים לפחות. במידה ויש לכם נזילה בחדר הכושר, מומלץ מאוד לבצע את הזיפות כמה שיותר מהר על מנת להימנע מנזקים לתשתית הגג ולא פחות חשוב מזה, למכשירים היקרים שיש לכם במכון.

איזה בעל מקצוע עושה זיפות גגות?

באופן כללי בעל המקצוע שמבצע את הזיפות נקרא זפת. עם זאת, אין קבלן איטום שמכבד את עצמו ולא מבצע זיפות, לכן אתם יכולים לחפש קבלן איטום. זיפות גגות היא עבודה מורכבת ואתם חייבים למצוא קבלן איטום שיש לו ניסיון והתמחות ספציפית בתחום הזה. אם תיקחו קבלן איטום שאין לו ניסיון בזיפות, אתם יכולים למצוא את עצמכם מאוכזבים וכמובן לאכזב את הלקוחות שלכם שלא יוכלו להגיע זמן רב למכון.

בעלי חדרי כושר - יש במכון נזילה? - אתם צריכים זיפות גגות

כמה עולה זיפות גגות?

עלות זיפות גגות משתנה בהתאם לגודל הגג ולמצב שלו. ככל שהגג יהיה גדול יותר, כך עלות הזיפות תתייקר בהתאם. בנוסף, עלות הזיפות עשויה להשתנות בהתאם למצב הגג, אם מדובר בגג רעוע שדורש ניקיונות ותיקונים רבים, אל תתפלאו אם קבלן האיטום יבקש יותר כסף. באופן כללי עלות זיפות גגות נעה בין 70-30 ₪ למטר, כאשר בגגות שגדולים מ-200 מ"ר העלות פר מטר תהיה זולה יותר.

לפני שאתם סוגרים עם קבלן איטום אנחנו ממליצים לכם להזמין כמה בעלי מקצוע ולקחת מהם הצעות מחיר. את ההצעות האלה אתם צריכים לקבל אחרי שבעל המקצוע היה ממש על הגג ובחן את כל האלמנטים שמרכיבים את הצעת המחיר או מייקרים אותה. בכל מצב אחר, אל תתפלאו אם המחיר יעלה במהלך העבודה כשבעל המקצוע, שלא היה אצלכם מעולם, יגלה שמדובר בעבודה קשה יותר.

לסיכום

אם יש לכם נזילה בחדר הכושר ואתם לא רוצים שזה יזיק להכנסה לכם, אנחנו ממליצים לכם להזמין כמה שיותר מהר קבלן איטום שיבצע זיפות לגג ויאטום אותו.

נגישות