מאמנים – רוצים לעשות הסבת מקצוע? הכירו את המקצועות החמים בהייטק

אין ספק שעולם ההייטק נחשב לאטרקטיבי ביותר בשוק העבודה הישראלי. מיוחס לתחום שפע לא פרופורציונלי ותנאי העובדים שנראים לפעמים כאילו הם לקוחים מסרט. אז אם אתם שוקלים הסבת מקצוע, הניחו את המשקולות בצד והרשו לנו להציק בפניכם את התפקידים הנחשקים ביותר שיש לעולם הזה להציע.

הייטק- חוד החנית בישראל

כשמדברים על ישראל בשנים האחרונות, אחד מצירופי המילים הנפוצים ביותר הוא "מעצמת הייטק". מצחיק לחשוב על מדינה שניתן להגיע מקצה אחד שלה לשני בשש שעות, "מעצמה". אך ישראל היא באמת ובתמים אחת ממדינות ההייטק החזקות בעולם. הקורונה שטרפה עבור ישראלים רבים את הקלפים, לצד החשיבות של עבודה מהבית, האירה את ההייטק מחדש והפכה אותו לאחד המקצועות הנחשקים בעולם. תנאי השכר האטרקטיביים, התארים המפוצצים והעבודה המאתגרת הם רק חלק מהמכלול שיש לעולם הזה להציע. ישנן מספר משרות שניתן לאייש בתחום ההייטק, כמו משרות למתכנת C++, מנהלי מוצר, מפתחי תוכנה וכן הלאה.

מתכנתי C++

תפקיד זה כולל תכנות בשפת C. ישנן מספר שפות תכנות, כמו JAVA למשל, באמצעותן ניתן לתכנת יישומים, מערכות ומודלים שונים כמו למשל משחקי וידאו. לשפת התכנות C ישנן מספר נגזרות, ושפת C++ נחשבת לאחת השפות השימושיות והנפוצות בעולם התכנות, ועוסקת גם בבניית זיכרון המערכת וגם את השפה ה"גבוהה" של עולם זה. היא משמשת בין היתר לבניית מנועים מתקדמים וממשקי נתונים, שרתי אינטרנט וגם עיצוב גרפי. מתכנתי C++ איכותיים ומנוסים הם מצרך נדיר ויקר, שכן השפה לא רק שימושית אלא גם כזו העומדת בעומסים גדולים. בעזרת קורסי תכנות שונים, תוכלו להפוך למתכנתי C++ וליהנות משכר התחלתי גבוה במיוחד, כאשר השכר הממוצע לתפקיד זה עומד על 17,500 שקלים.

 

מנהל אבטחת מידע

תחום הסייבר ואבטחת המידע הופך לקריטי יותר ויותר. העולם עובר תהליך דיגיטציה מואצים, ולצד ארנקים וירטואליים, מטבעות דיגיטליים וכמויות מידע אדירות המועלות לענני מידע, נדרשת אבטחת מידע ברמה גבוהה ביותר להגנה מפני מתקפות סייבר שעלולות למוטט חברות שלמות. אנשי סייבר ואבטחת מידע יהיו מבוקשים ביותר בשלל חברות ההייטק, ומדובר במשרה הצוברת ביקוש ופופולריות במגמת עלייה מתמדת. הגנה מפני וירוסים, תוכנות רוגלה וזליגת מידע, עשויה להעניק למומחי אבטחת המידע תנאי שכר מצוינים שהולכים ומשתפרים.

מפתחי תוכנה

אחד מהמקצועות הנחשקים ביותר בתעשיית ההייטק מאז ומתמיד הוא מפתח תוכנה. מדובר במשרה שהביקוש שלה בלתי נגמר ותמידי, והם מבוקשים לא רק בהייטק אלא גם בחברות לא טכנולוגיות או בסטארט אפים חדשניים בתחום האפליקציות. המפתחים בשפות השונות, כמו מתכנתי C++ שהוזכרו קודם, , מפתחי NRT, מפתחי פייתון או JAVA, מפתחי אלגוריתמים- כל אלו הם הלחם והחמאה של עולמות ההייטק. מפתחים לרוב למדו הנדסת תוכנה במכללה או באוניברסיטה, או התקדמו דרך תפקידים אחרים וקורסים שונים למשרה זו.

מנהלי רשתות חברתיות

אם יש לכם נטייה טבעית לעולמות הדיגיטל ואתם מוצאים את עצמכם נמשכים לרשתות חברתיות (יותר משאר האנושות, כמובן), מנהלי רשתות חברתיות ואנשי תפעול דיגיטליים הם מצרך אטרקטיבי, גם בחברות הייטק וגם בחברות אחרות כמו חברות תקשורת, חנויות אינטרנטיות ובתחומים אחרים בתעשייה. כוחן המתעצם של הרשתות בשנים האחרונות עשה את שלו, ומדובר בתפקיד שפחות ישים דגש על ניסיון עמוק בעולמות הפיתוח. כמובן שנדרש חוש טכני ובדרך כלל גם הכשרה של קורס מקצועי, לצד הבנה בתחומי "ניו מדיה", אשתות חברתיות, שיווק דיגיטלי וכן הלאה. מדובר במשרה נחשקת ומאתגרת, שצבירת ניסיון בה יוביל כמובן לתגמול רב.

לסיכום

אם אתם שוקלים הסבת מקצוע, ומאמינים שתתאימו לאחד התפקידים ברשימה או לכל אחד אחר בעולמות ההייטק, דאגו לניסוח קורות חיים, קראו חומרים בנושא, הירשמו לקורסי הכשרה והתחילו את המסע שלכם אל עולם ההייטק הישראלי.

נגישות