ספורטאים – כדאי לכם להכיר את מרכז רפאל

מרכז רפאל

ספורטאים עם בעיות מגוונות מגיעים למרכז רפאל על מנת לעבור טיפולים בשיטה ייחודית. מדובר על שיטה המאפשרת לגוף להבריא ולמנוע סיבוכים מיותרים. המאמר יתמקד בשיטת הטיפול, למי זה מתאים וכיצד ספורטאים יכולים למצוא פתרון מושלם לכאבים ולמחושים שלהם.

הקשר בין ספורט למאמץ ארוך

לא משנה מהו תחום הספורט בו עוסקים הספורטאים, המטרה שלהם היא להגיע להישגים ובשביל להגיע להישגים צריך להתאמץ. המאמץ הגופני והלחץ להשגת תוצאות טובות גורם לגוף להיות חלש יותר מאחר ומגייסים כוחות רבים על מנת לעמוד בקצב. מדובר על בלאי במערכות הפנימיות שבא לידי ביטוי גם בזמן הרפיית השרירים והמנוחה. במילים אחרות, ככל שעוסקים בספורט מסיבי לזמן ארוך, כך המערכות הללו מתעייפות. כאן נכנס לתמונה מרכז רפאל שמסייע לספורטאים להחזיר את הכוחות לגופם ולשמור על המערכות הפנימיות ועל ההישגים בעתיד.

מה כואב לספורטאים?

בהתאם לסוג הספורט בו עוסקים לספורטאים רבים ישנם כאבי גב, בין אם מדובר בפריצות דיסק ובין אם בעקמת או כאבי צוואר. בשל המאמץ של הכוח המתפרץ במשך זמן ארוך הבעיות הפיזיולוגיות מתעוררות במוקדם או במאוחר. לספורטאים כואב במערכת השלד והמפרקים, מתעוררות בעיות נוירולוגיות, שינויים במערכות פנימיות ובעיות מגוונות כמו בריחת סידן, כאבי ראש או אוזניים ואפילו בעיות נפשיות המשפיעות על תפקוד הגוף.

למי מתאים לפנות למרכז רפאל?

ספורטאים העוסקים בתחרויות כדור כמו כדורגל, כדורסל או כדורעף, רצים, רוכבי אופניים או שחיינים יוכלו למצוא מענה במרכז רפאל. יתרה מכך, המרכז יכול לסייע גם לאנשים המתקשים לשלוט בסוגרים, לבעיות הורמונליות, אנשים המתקשים לישון, לסובלים מהפרעות קשב וריכוז, מבעיות בגיל המעבר, ממיגרנות ועוד. כלומר, כל מי שצריך סיוע מוזמן לפנות למרכז ולשפר את בריאותו ועל אחת כמה וכמה ספורטאים שמעוניינים לשפר את ההישגים שלהם.

הטיפול האופטימלי בספורטאים

השיטה של המרכז לטיפול בספורטאים מתחילה קודם כל באבחון ובדיקת החסימות במערכת השלד, השרירים, המערכות הפנימיות ומערכת העצבים. הטיפול עצמו מתמקד בחסימות ומייעל את המערכות השונות. למשל, במקרים של כאבי גב הנובעים מחולשה בתפקוד הריאות כתוצאה ממאמץ ניתן טיפול כירופרקטיקה המשחרר את כאבי הגב. וכמו כן, טיפולי שיאצו ודיקור לריפוי הריאות. בנוסף, חיזוק של תרגילי יוגה ונשימות משפרים את התפקוד הן בריאות והן בשרירים. מדובר על טיפול האורך כחודש וחצי המביא לתוצאות הרצויות ולחזרה לכושר.

האבחון במרכז רפאל

האבחון במרכז רפאל מתבסס על הערכה של תפקודי השרירים, מערכת השלד, האיברים הפנימיים וחוט השדרה. בהתאם לסוג הדם ניתן להמליץ על שינוי הרגלי אכילה ותרגילי הרפיה ומתיחות. מדובר על אבחון מקיף שבסופו ניתן להתחיל לטפל ובזמן קצר לחזור ולעמוד על הרגליים.

היתרונות של הטיפול במרכז רפאל

לצד אבחון רב מערכתי מתאימים תכנית טיפולים אינדיבידואלית לספורטאים. המטרה היא להקל על התופעות והכאבים שחש המטופל. היתרונות בכך הם שהספורטאים לא נזקקים לטיפולים הקונבנציונאליים, לתרופות או להתערבות כירורגית מאחר וניתן לפתור את הבעיות בדרכים אחרות. כמובן שבסיום הטיפולים ניתנת הערכה לגבי ההמשך ובמידת הצורך מפנים לטיפולים אחרים. מעבר לכירופרקטיקה, דיקור סיני ושיאצו ניתנים גם טיפולי רפלקסולוגיה במרכז, טיפולי קרניו סקראל, טווינה ונטורופתיה.

התמקדות בנשימות

מאחר ויש קשר בין בעיות פיזיולוגיות לנפש מלמדים במרכז רפאל כיצד לנשום באופן מודע על מנת לשלוט בכאבים, להירגע ולחוש טוב יותר. הנשימות הן ממוקדות ועמוקות לעומת נשימה המתבצעת באופן אוטומטי. לסיכום, ספורטאים יכולים למצוא פתרונות יעילים ומהירים למכאובים במרכז רפאל וללמוד כיצד לנשום טוב יותר.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות