האם כדאי לשתות קפה לפני אימון?

שתייה של קפה לפני אימון כבר הפכה לחלק בלתי נפרד משגרת האימונים של ספורטאים מקצועיים כמו גם חובבים. למעשה, מחקרים רבים שנערכו בתחום מצאו כי שתייה של קפה זמן קצר לפני האימון יכולה לסייע לא רק מבחינת היכולת לשמור על ערנות גבוהה אלא גם מסייע להפחית את הכאבים בזמן אימון, וזאת בשל הקשירה של הקפאין לקולטונים אשר מעלים את רמות האדרנלין ובהתאם לכך יוצרים תחושה של אלחוש שמאפשרת להמשיך באימון באופן רציף. זאת ועוד, צריכה של קפאין לפני האימון נמצאה כבעלת יכולת לשפר את הביצועים הגופניים וכן למנוע תשתיות בקרב ספורטאים חובבים כמו גם מקצועיים, בעקבות המבנה הכימי של הקפאין אשר חודר לכל התאים בגוף האדם.

כמה קפה מומלץ לשתות וכיצד תוכלו לשפר את האימון באמצעות קפאין?

צריכה מבוקרת של קפה יכולה לסייע לכם מאוד לטובת שיפור תמהיל האימון לצד שיפור המוכנות המנטלית, בשל ההשפעה של הקפאין על המוח כמו גם על הגוף. יחד עם זאת, צריכה מוגזמת של קפה עלולה להוביל ליצירה של בעיות בריאותיות ועל כן רצוי לצרוך כ 150-300 מ"ג של קפה, כ 45 דק' עד שעה לפני האימון. תוכלו למצוא מכונות קפה טוחנות מומלצות באתר מייליסט, כחלק ממגמה שבמסגרתה כל אחד ואחת מאיתנו יכולים להכין קפה מעולה באמצעות מכונה, ממש לפני האימון. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי במידה ואתם ספורטאים מקצועיים, בחלק מהתחרויות נוטים להגביל את צריכת הקפה של המשתתפים, ועל כן המינון המדויק צריך להיות נמוך מכפי שהצגנו לכם כאן, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של תמהיל אימונים אפקטיבי שלוקח בחשבון גם את המרכיב התזונתי שהוא משמעותי מאוד בכל הקשור ליכולת לנצל את הקפאין לטובת ניצול צריכת הקפאין לצרכים ספורטיביים.

 

 

קפאין לספורטאים – כל מה שרציתם לדעת

הקפה הוא המשקה הנמכר ביותר בעולם, כמו גם כאן בישראל. בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה גם עולם המדע מספק מידע מעניין מאוד בכל הקשור להשפעה של הקפאין על המוח, כמו גם על מערכות הגוף. בעבור ספורטאים חובבים כמו גם מקצועיים, קפה שחור הוא בעל השפעה ממשית על הבריאות, כפי שניתן לקרוא בהרחבה בסקירה הזו. על מנת להפיק את המיטב כתוצאה משתייה של קפה, מומלץ לתזמן את השתייה בפרק זמן של כשעה לפני האימון, כל זאת מתוך מטרה למצות את היתרונות של הקפאין – שחרור של אנרגיה ממאגרי הכבד, האצה של הורמון האדרנלין וכן שיפור של ביצועים, בייחוד אם אתם מבצעים אימון אירובי. מחקרים עדכניים שנערכו לאחרונה מצאו כי שתייה של קפה משפרת את הביצועים באימון אירובי בשיעור של עד 3% ואילו באימוני ריצה ניתן להגיע לשיפור של עד 4% ואפילו יותר, תלוי בסוג האימון. מאחר וקפאין משחרר את יוני הסידן בתאים, הוא משפיע על הגברת הכיווץ של השרירים, ניתן בהחלט לומר כי מדובר באלמנט טבעי שיכול בהחלט לסייע לכם ליצור תמהיל אימונים שמקדם אתכם ואת המטרות הספורטיביות, כל זאת באמצעות שתייה מבוקרת של קפה אותו ניתן להכין בבית באמצעות מכונה איכותית.

לסיכום

צריכה של קפה כשעה לפני האימון היא בעלת השפעה עצומה על היכולת ליצור שיפור בתמהיל האימונים, התאוששות לאחר אימון וכמובן להגביר את רמת הערנות רגע לפני שאתם מתחילים את האימון שלכם. בחרו בפולי קפה איכותיים וכן עברו על הסקירה של מכונות הקפה המומלצות, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של תמהיל אימונים מוצלח.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות