הידרו תרפיה: הטיפולים בבריכות השחייה שיכולים לשנות חיים

בשנים האחרונות המודעות לגבי טיפולי הידרו תרפיה עלו באופן משמעותי, לא מעט בזכות מבוגרים שדיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה מאוד כתוצאה מהטיפול – עד לכדי מצב של שינוי משמעותי האיכות החיים. הטיפולים מתבצעים במרכז טיפולי כאשר הבריכה היא גולת הכותרת. כאשר אנו מתייחסים לבריכה, חשוב להבין כי אין מדובר בבריכת שחייה רגילה אלא בבריכה ייחודית המחוממת מראש לטמפרטורה קבועה. טיפול זה נחשב לאחד הטיפולים המתקדמים ביותר בעולם הרפואה האלטרנטיבי, וזאת בשל אחוזי ההצלחה הגבוהים שלו במקרים של הפחתת כאב, שיקום גב, פרקינסון, הפרעות קשב וריכוז כמו גם הפרעות נפשיות כמו גם חרדה ולח. טיפול זה מתבצע בהתאמה אישית ותוך שימת דגש על פרקטיות טיפול המבוססות על עקרונות הפיזיותרפיה.

מה חשוב לדעת אודות טיפול במים?

כאמור, טיפול הידרו תרפיה מתאים לתינוקות, ילדים, בני נוער ומבוגרים. נוסף לכך, גם מבוגרים עם נכויות יכולים לעבור את הטיפול וזאת בשל העובדה כי אחת מהתכונות המרכזיות של הבריכה היא יכולת לאבד כ 2/3 ממשקל הגוף, ובהתאם לכך ליצור תוכנית טיפול שבמסגרתה תחושת הריחוף והעיטוף של המים מסייעת לטובת טיפול תומך במגוון רחב של מצבים רפואיים מורכבים לצד הפרעות נפשיות. טיפול זה נותן מענה שיקומי בעל תכונות מרפאות אבל גם כאלו שיכולות לתת מענה לשורה ארוכה של אוכלוסיית יעד, כל זאת כחלק מנקודת הנחה כי הגוף והנפש קשורים זה בזה. על כן, הטיפול במים מהווה הזדמנות ליצירה של תמהיל טיפול השואף לשקם את הגוף אבל במקביל גם את נפש האדם. בשל כך, הטיפול זוכה לשבחים רבים מצד הקהילה הרפואית שדיווחה על תוצאות מעולות בעבור מטופלים שעברו את הטיפול במים באופן קבוע.

הידרו תרפיה: הטיפולים בבריכות השחייה שיכולים לשנות חיים

מודל טיפול ייחודי

ברבות השנים החלו מטפלים העוסקים בתחום הטיפול במים לפתח טכניקות טיפול ייחודיות שנותנת מענה לחלקים רבים באוכלוסייה. כתוצאה מכך פותחו מודלים מתקדמים אשר מבוססים על מגע אך יכולת להתמקד באופן ספציפי בבעיה שלשמה המטופל מגיע. לאור ההצלחה של הטיפול, גם קופות החולים החלו להציע למבוטחים לקבל במסגרת ביטוח הבריאות אפשרות לקבלת טיפול במים, המתבצע במכונים מתמחים בפריסה ארצית. אולם, לאור הביקוש הרב רבים מהמטופלים בוחרים ללכת דווקא על טיפול פרטי, וזאת מתוך מטרה לקבל את הטיפול בהקדם האפשרי וללא דיחוי. נוסף לכך, קופות החולים מגבילות לרוב את היקף הטיפולים ל 12 בלבד ועל כן פנייה לסקטור הפרטי נמצאת במגמת עלייה.

לסיכום, טיפול הידרו תרפיה הינו טיפול אפקטיבי בעבור כאבים כרוניים שנוצרו כתוצאה מניתוחים, בעיות בריאותיות וכן בעיות נפשיות שדורשות טיפול במגע. יכולת הציפה של המים וכן הרוגע המתקבל כתוצאה מהטיפול, הוא זה שהופך אותו לבעל חשיבות מכרעת בכל הקשור ליצירת איזון ושינוי ממשי באיכות החיים.

נגישות