האם התקנת תריס חשמלי היא צעד נכון למכוני כושר?

מכוני כושר פועלים בשוק תחרותי, שבו הפרטים הקטנים עשויים להשפיע מאוד, הן על שרידות העסק והן על הצלחתו בכלל. בנוסף לציוד הכושר שנמצא במקום, ישנה חשיבות גדולה גם לתשתיות המבנה עצמן, כאשר רכיבים חשמליים ואוטומטיים, פותחים בכך הזדמנויות חדשות ומעניינות. מה שנקרא לעתים "בית חכם". אחד האלמנטים האלה שבולט במיוחד, הוא התריס החשמלי. במה מדובר בפועל? כיצד זה מותקן וכיצד זה עובד? ומדוע התקנת מוצר כזה, עשויה להשתלם לבעלי מכוני כושר?

להוסיף אוטומציה לפעולה שגרתית

תריסים חשמליים הם באופן כללי מנגנוני תריס רגילים, אשר הוסיפו להם מנוע להפעלה חשמלית. לעתים מוסיפים גם אפשרות של הפעלה מרחוק, באמצעות חיבור חוטי, אלחוטי או סלולארי או שילובים של אפשרויות כאלה. תריס חשמלי מגיע במגוון רחב של גרסאות. הוא זמין גם בתור פתרון לחלונות גדולים, אשר אופייניים למכוני כושר. למעשה, בחלונות כאלה התועלות שלו עשויות לקבל ביטוי חזק במיוחד. זאת, מאחר שאלה החלונות שמכניסים את הכמות הגדולה ביותר של אור וחום לחלל החדר. מייד נרחיב לגבי היבטים אלה.

להשלמת התמונה הטכנית, נציין כי תריסים חשמליים כוללים גם מנגנון אבטחה, שיודע לעצור אותם במקרה של הפרעה לתנועת התריס. כך שזה גם שימושי וגם בטיחותי. ישנו אגב גם גלאי פתיחה, אשר יכול לזהות מצבים של ניסיונות פריצה דרך התריסים. כל אלה יכולים לעזור להזניק את העסק שלכם קדימה ושפר את שירות הלקוחות שלכם.

לשיפור השליטה באור

תועלת ראשית של התריסים החשמליים, היא שיפור השליטה באור שנכנס מבחוץ לתוך מכון הכושר שלכם. כך תוכלו "לשחק" עם עוצמות האור, בצורה קלה מתמיד. אם משלבים זאת במערכת בקרה מרכזית (“בית חכם"), ניתן לצרף חיישן שמש, אשר ידע לשנות את מצב התריסים בהתאם למצב אור השמש כלפיהם.

 

 

לשיפור השליטה בחום

בקיץ הישראלי עתיר החמסינים, אור שמש פירושו גם חום רב. לקוחות אשר מתאמנים במרץ במכון, מחפשים דווקא סביבה קרירה מעט. בעזרת התריס החשמלי, תוכלו לווסת גם את כניסת החום עקב שמש ישירה. תודות לכך, תשתפר הנוחות בתוך חדרי מכון הכושר וגם תוכלו לצמצם את הוצאות האנרגיה שלכם על מיזוג אוויר.

לחסכון בזמן

היכולת לשלוט בתריסים אלה מרחוק ובקלות, חוסכת זמן לצוות העובדים שלכם. במיוחד כאשר מדובר בכמה וכמה תריסים ובכאלה שהם גדולים יחסית. עושים זאת פשוט באמצעות שלט.

לקידום הנוחות למתאמנים

כל מה שתיארנו עד כה, הם בעיקר יתרונות טכניים. אך מכון כושר בתור עסק, פועל לשם השגת יתרונות אחרים. העסק מחפש רווחים והוא משיג אותם באמצעות הצעת שירות איכותי ללקוחותיו. ללא ספק, מי שמגיעים למכון כושר עושים זאת כפעילות פנאי שאמורה להיות לא רק בריאה אלא גם מהנה. מלבד המאמץ שכרוך בספורט עצמו, הם מחפשים ומצפים לקבל תנאי אימון טובים והתריסים החשמליים תורמים לכך. לקוחות מרוצים הם לקוחות שימליצו עליכם. כלומר, בכך התריסים תורמים ל"שימור לקוחות", למוניטין שלכם ואף לשכנוע לקוחות פוטנציאליים.

וזה גם אסתטי

חשוב לציין, שהתריסים יכולים להראות טוב מאוד ולהשתלב היטב במקום גם מבחינה אסתטית. ראשית, תודות ליכולת לבחור בין דגמי התריסים עצמם. שנית, את מנגנון ההנעה שלהם ניתן אפילו להתקין באופן נסתר או באופן שבו פתח הארגז סמוי.

לסיכום

לבעלי מכוני כושר מומלץ להכיר את נושא האוטומציה במבנים ולהתעמק בו. באופן מיוחד, הם עשויים למצוא שמשתלם להתקין תריסים חשמליים או לכל הפחות, להתחיל את ההיכרות עם תחום זה מהתקנת תריסים חשמליים. חשוב לציין, שאם משקיעים בתחום זה מעבר להפעלה מרחוק של התריסים, הוא פותח אפשרויות רבות נוספות. למשל, הגדרת תסריטי הפעלה אוטומטיים, על פי שעות היום.

נגישות