האם האימונים יעשו אתכם קרחים? הכול על הקשר בין ספורט לנשירת שיער

זה לא סוד שפעילות ספורטיבית המתבצעת באופן קבוע משפיעה על הבריאות, אולם האם ידעתם כי לספורט יש קשר גם לנשירת שיער? למעשה, בזמן פעילות ספורטיבית מוזרם לקרקפת דם אשר תורם לבריאות של השיער ואף לצמיחה מחודשת, ועל כן אימונים לא רק שלא יעשו אתכן קירחות אלא גם עשויים להשפיע על היכולת שלכן להתמודד עם נשירת שיער. מהי נשירת שיער ומה הקשר לספורט? ובכן, אנחנו כאן עם כל הפרטים.

נשירת שיער – תופעה שכיחה שמשפיעה על הביטחון והדימוי העצמי

נשירת שיער היא תופעה המתרחשות הן אצל גברים והן אצל נשים, כאשר על פי ההערכות מדובר ב-50% מכלל האוכלוסייה אשר סובלים מנשירת שיער. ישנן לא מעט סיבות לנשירת שיער בקרב נשים,  כאשר אחד מהמגורמים המרכזיים הוא לחץ אשר משפיע על קצב זרימת הדם לאזורים שונים בגוף, כולל לקרקפת.  על כן, שילוב של פעילות ספורטיבית מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכן לתרום לבריאות הכללית אבל גם להוביל להפרשה של הורמונים אשר משפיעים באופן דרמטי על המראה של השיער, ועל כן ניתן ואף רצוי לנצל את האימונים שלכן לטובת התמודדות עם הנשירה, וזאת בשל ההשפעה הישירה שיש לספורט על קצב צמיחת השיער.

חשוב לציין כי אימון ספורטיבי לטובת התמודדות עם נשירה אינו רלוונטי רק בעבור הקהל הנשי אלא גם בעבור גברים שסובלים מנשירה ובהתאם לכך דילול והתקרחות, ועל כן גם איגוד הבריאות בישראל לצד איגוד הבריאות האמריקאי ממליצים למבוגרים כמו גם בני נוער לבצע פעילות ספורטיבית למשך 150 דק' שבועיות, כל זאת מתוך מטרה על זרימה של דם לגוף אך גם לאזור הקרקפת.

 

 

אורח חיים בריא – חלק בלתי נפרד מהתמודדות עם נשירה

על מנת להתמודד עם הנשירה באופן אפקטיבי, צריך לנקוט כבר עכשיו בפעולה, וזאת מתוך מטרה להפחית את הסיכוי להתגברות של נשירה אשר תוביל גם להופעה של אזורי התקרחות. כספורטאיות אשר מקפידות על תדירות אימונים, מומלץ כבר עכשיו להתחיל ולבסס אורח חיים בריא המשלב בין פעילות ספורטיבית לבין שינויים בהרגלי התזונה, מאחר וגם הם משפיעים על המראה של השיער כמו גם החוזק. שילוב של תוספי תזונה לספורטאים מהווה הזדמנות מעולה להגביר את הצריכה של ויטמינים, ברזל, סידן כמו גם חומצות אמינו המצויות בתוך התוספים. קבלת החלטה לגבי נטילה של תוסף תזונה או יצירה של שינוי תזונתי התואם גם את תמהיל האימונים צריכה להתבצע בליווי מצד תזונאית מוסמכת, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך שתומך בבריאות אך גם במראה של השיער.

פעילות גופנית – גם בבית

בזמן מגפת הקורונה ניתן היה להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים החליטו לקיים פעילות גופנית בבית, מתוך מטרה לשמור על הכושר. פעילות ספורטיבית בבית מהווה הזדמנות מעולה בעבורכן להתמודד עם הנשירה ואף להפחית את הלחצים שמשפיעים גם הם על קצב הנשירה. תרגילים מעולם היוגה והפיאלטיס כמו למשל עמידת ראש מהווים דרך מצוינת להזרים דם לקרקפת, כאשר ניתן בהחלט לשלב בין פעילות המתבצעת בחדר הכושר או באוויר הפתוח לצד פעילות גופנית בתוך הבית, כחלק מנקיטת פעולות שיסייעו להתמודד עם נשירה מואצת.

אם אתן מתקשות לשמור על שגרת אימונים מאוזנת, זה הזמן לפנות למדריך כושר מוסמך אשר יבנה בעבורכן תוכנית כושר המותאמת לסרגל המאמצים, כחלק משגרה ספורטיבית ממוקדת כמו גם כזו שמתבצעת באופן קבוע.

לסיכום

קיים קשר בין פעילות ספורטיבית לבין נשירת שיער, מאחר ואורח החיים משפיע באופן משמעותי על קצב נשירת השיער כמו גם חוזק השיער. באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, ניתן להתחיל ולנקוט בצעדים אשר נועדו להוביל ליצירה של מראה שיער בריא וחזק, כל זאת בזכות שילוב של אימונים המתבצעים בהתאם לסרגל המאמצים האישי.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות