ממפלים ועד קיבוץ רמת רחל: יעדי תיירות שלא הכרתם

מתכננים לצאת לטיול זוגי או משפחתי? ובכן, במקום לצאת לטיול באחד מיעדי התיירות המוכרים והעמוסים, זה הזמן להכיר את יעדי התיירות הסודיים שיכולים לא רק לשדרג לכם את הטיול אלא גם ליצור חוויה בלתי נשכחת. בשביל לסייע לכם ליצור את הטיול המושלם, להלן מספר יעדים אותם מומלץ להכיר, רגע לפני שאתם אורזים את התיקים ויוצאים לטייל במדינתנו היפה:

קיבוץ רמת רחל

אם אתם מתכננים להגיע לירושלים, יעד מומלץ לביקור הוא קיבוץ רמת רחל. מדובר בקיבוץ שאותו הקימו חברי גדוד העבודה בשנת 1926, כאשר שמו נבחר בעקבות הקרבה לקיבוץ בית לחם שם קבורה רחל אמנו. מדובר בקיבוץ בעל אלמנט היסטורי יוצא דופן וזאת בשל ממצאים ארכיאולוגיים חשובים שנמצאו במסגרת חפירות שהתבצעו בשנות ה 30, 50 ו 60 להקמת המדינה. בעת ההגעה לקיבוץ תוכלו להתרשם מהאולם הבריזנטי כמו גם פארק ארכאולוגי יפהפייה שנשמר בתהליך ארכיאולוגי קפדני. זאת ועוד, סמוך לפארק ממוקמת חווה טיפולית בשם חוות אייל על שמו של בן הקיבוץ אייל יואל ז"ל אשר נפל במבצע חומת מגן. החווה משמשת לטובת יצירת בית חינוכי וסביבתי בעבור תושבי האזור כמו גם המבקרים הרבים שמגיעים לקיבוץ ועל כן מדובר בחוויה יוצאת דופן שתאפשר לכם לנצל את יעד התיירות הזה לטובת יצירה של חוויה ייחודית בקיבוץ בעל נופך היסטורי ותרבותי מהמעלה הראשונה.

ממפלים ועד קיבוץ רמת רחל: יעדי תיירות שלא הכרתם

מפל גמלא

מפל גמלא הוא המפל הגבוה ביותר בישראל ומתנשא לגובה של 51 מטרים. מדובר במפל שזו זורמים מים לאורך כל ימות השנה, אולם הייחודיות של המפל נובעת לא רק בשל הגובה אלא בשל המים המתנקזים לעבר קניון שע"פ הערכות של היסטוריוניים שימש ככניסה לעיר העתיקה גמלא. למרות שמדובר במפל מוכר מאוד, רבים אינם יודעים כי בסמוך למפל ישנו מצוק ממנו ניתן לראות את הנשרים הנדירים שחיים בישראל ונמצאים בסכנת הכחדה. מדובר בחוויה עוצרת נשימה שללא ספק תיחרט היטב בזיכרון שלכם, וזאת בשל עוצמתו האדירה של הטבע שמגיעה לידי ביטוי באזור מפל גמלא הממוקם במרכז רמת הגולן.

מערות סמך

מערות סמך הן למעשה כ 15 מערות שנחצבו ע"פ הערכות לפני מאות שנים ועברו תהליך שימור מסיבי בשביל להנגיש אותן לציבור הרחב. אם אתם מחפשים טיול קליל להליכה מדובר ביעד מושלם – הן בשל מסלול הליכה באורך של 5 ק"מ בלבד והן בשל רמת הקושי הקלה אותה ניתן להתאים גם במידה ואתם מגיעים עם ילדים קטנים.

נחל נריה

ביציאה מכביש 89 בכניסה להר מירון ממוקם נחל נריה. מדובר בנחל יפהפייה וקטן שבו ניתן לשחות כמו גם לקיים פיקניק במדשאות הנמצאות ממש בסמוך לנחל. בנוסף, אם אתם כבר מגיעים לאזור, אל תפספסו את הר מירון הקדוש.

נגישות