מה הקשר בין ספורט לחלבונים?

אם אתם מתאמנים הרבה ולא מכירים את הקשר בין ספורט וחלבונים, המאמר הזה מיועד עבורכם. מה הקשר בין ספורט לחלבונים ואיך תוכלו לצרוך את מנת החלבון היומית שלכם? כל התשובות. נתחיל השאלה מה הם חלבונים? החלבון הוא למעשה אבן היסוד לבניין של הגוף שלנו. באמצעות החלבון הגוף בונה את העצמות שלו, את השערות, את מערכת החיסון, הציפורניים ועוד מגוון רחב של מרכיבים סופר קריטיים לתפקוד התקין שלנו. החלבון עצמו בנוי מחומצות אמינו, כאשר את חלקן הוא מייצר בעצמו את חלקן הוא צריך לקבל מהמזון שאותו אנחנו אוכלים.

באילו מאכלים תוכלו למצוא חלבונים?

בשר:

לבשר יש ערכים גבוהים של חלבון והוא עשיר גם בוויטמינים חיוניים מאד לגוף שלנו. אם אתם חוזרים מאימון אנחנו ממליצים לכם ללכת על מנת קלה יותר, אולי סינטה או כל נתח דק אחר שיעשה את העבודה. בהזדמנות זו חשוב לנו לציין את הקבב המזרחי של זוגלובק. אנחנו מתכוונים לקציצות בשר צלוי על גחלים, קציצות קפואות קלות להכנה ורוויות בחלבון שיעזור לכם לאחר האימון. חושבים שהקציצות הקפואות האלה פחות טעימות מקציצות טריות? אתם צריכים לנסות את זה, אנחנו בטוחים שתשתכנעו אחרת.

דגים:

מעבר לעובדה שהדגים מהווים מקור זמין לצריכת חלבון, הם גם בריאים מאוד. לכן, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לצרוך אותם לאחר האימון. בין השאר אנחנו מדברים על דגים כמו אמנון, טונה, בקלה ועוד.

עוף:

בשר עוף הוא בשר שעשיר מאד בחלבון ולא פחות חשוב מזה, הוא דל בקלוריות, כך שאתם יכולים לצרוך אותו ממש באופן חופשי לאחר האימון.

ביצים:

זה נכון שהחלק הלבן של הביצה נקרא חלבון, אך אנחנו דווקא רוצים שתצרכו ביצים שלמות. מדובר במזון זול שנוח מאד לצרוך אותו מבחינה כלכלית, מה גם שהביצה מאופיינת במכלול שלם ומאוזן של רכיבים תזונתיים, מומלץ במיוחד לאחר האימון.

גבינות:

כשאנחנו מדברים על גבינות אנחנו ממליצים במיוחד על גבינות קשות שמכילות כמות מאוזנת מאד של חלבונים ולא פחות חשוב מזה, ניתן להוסיף אותן לכל מאכל אחר, בין אם למנת הסלט שלכם או לדגים.

מה הקשר בין ספורט לחלבונים?

מה הקשר בין ספורט לחלבונים?

נפתח בשורה התחתונה – החלבון הוא זה שאמון על השיקום של השרירים שלנו לאחר הפעילות הגופנית. מה הוא עושה בפועל? בין השאר הוא בונה מחדש את השריר שהתאמץ כל כך במהלך האימון ושומר עליו על מנת שיתחזק לקראת האימון הבא. בנוסף, במידה ושרירי הגוף שלכם סובלים מקרעים או פציעות, החלבונים ידעו לשקם את השריר הזה ופשוט לבנות אותו מחדש. זה לא משנה איזו פעילות גופנית תבצעו, שחייה, ריצה, רכיבה על אופניים, החלבון תמיד יהיה שם עבורכם אחרי האימון כדי לדאוג לשרירים שלכם.

לפני שיוצאים לאימון בודקים מה מזג האוויר

לפני שאתם יוצאים לאימון חשוב לנו לציין שמומלץ לבדוק את מזג האוויר, אם אתם מקיימים את האימון בחוץ כמובן. במיוחד אם בתקופת החורף, הגוף שלכם עלול להיחשף לפציעות שיכולות להיגרם בעקבות הקור בחוץ, במיוחד במקרים שבהם לא עושים חימום כמו שצריך.

עקבו אחר תחזית מזג האוויר לפחות יומיים לפני שאתם יוצאים לאימון בחוץ בחורף ואם יש צפי לתחזית גשומה או קרה במיוחד, אנחנו ממליצים לכם לדחות את האימון.

לסיכום

אם אתם רוצים להפיק מהאימון שלכם את המירב ולבנות את השריר שלכם כמו שצריך, אנחנו ממליצים לכם לצרוך את החלבון שלכם באמצעות המזונות שציינו במאמר זה, מזונות עשירים בחלבון שיסייעו לכם לשקם את השריר לאחר האימון.

נגישות